Pěnčín a okolí - POZOR JSME PĚNČÍN U JABLONCE NAD NISOU

 Pěnčín a okolí, kam na výlety a co tady?

1.  Kontakt na obecní úřad Pěnčín - https://www.pencin.cz , a základní info https://www.pencin-zittau.eu/o-pencinsku, součástí je i Czech point, od našeho ubytování cca 7 minut pěšky

2. Kontakt na lékaře na Pěnčíně - https://www.sanusplus.czod našeho ubytování cca 7 minut pěšky

3. Kozí farma na Pěnčíně https://www.farmapencin.cz , na kozí farmě je prodejna sýrů, které se tam přímo vyrábí.  Často se tam dějí různé akce - jako trhy, živá hudba, nebo lze posedět v občerstvení U HUSY, od našeho ubytování cca 5 minut pěšky

4. Kittelův dům na Krásné (část Pěnčína)  Stránky viz https://www.pencin-zittau.eu/kitteluv-dum, info centrum, muzeum, kavárna, konání různých akcí - trhů, koncertů, atd., od našeho ubytování cca 20 minut pěšky

5. V obci je restaurace Dřevěnka - viz ODKAZod našeho ubytování cca 2 minuty pěšky

6. V obci je obchod Pavel Šourek, Pěnčín 29, 468 21 Bratříkov, tel: 483 397 397, mob: +420 724 005 038, řeznictví, uzenářství a smíšené zboží, Otevírací doba:pondělí a čtvrtek 7:30 - 12:00 a 14:00 - 17:00 úterý, středa a pátek 7:30 - 12:00 a 13:30 - 17:00 sobota 7:30 - 10:00 neděle 8:00 - 10:00, SOUČÁSTÍ JE I POŠTA a ZÁSILKOVNA, od našeho ubytování cca 3 minut pěšky

7. V zimě - v případě dobrých sněhových podmínek, je hned u nás za domem upravená běžkařská trasa - Pěnčínská magistrála, běžky nandáte u nás před domem. :-)

8. Hned za domem máme les, louku, kde se dá strávit příjemný, nikým nerušený čas. Dle ročního období, borůvky, maliny, ostružiny, houby, hned za budovou ubytování. 

9. Rozhledna Černá studnice - je viditelná z okna ubytování - pěšky vzdálena cca 1 hodinu, sledujte provozní dobu, restaurace, dětské hřiště, zvířátka, v zimě sáňkařská dráha. :-) 

10. Výhled na Český ráj, vyhlídka U křížku - při dobré viditelnosti rozhled až do Prahy. :-) Nádherné, dechberoucí západy slunce. Od našeho ubytování cca 15 minut pěšky.

11. Výhled na Krkonoše - ihned - cca 2 minuty pěšky od našeho ubytování.  Stůl na piknik, kdo si přivstane, opět dechberoucí barevné krásné východy slunce nad Sněžkou, tedy dle ročního období. 

12. Rozhledny Jizerských hor - vše v dojezdové vzdálenosti 

13. V případě zájmu o vyjížďku na koních - umíme zprostředkovat jízdy v Hraběticích viz Farma Severák

14. Ještěd - vzdálený 25 minut autem od našeho ubytování.

15. Zimní radovánky - sjezdovky - Tanvaldský špičák, Zásada, nebo i na Pěnčíně - dětský vlek Dráček

16. Cyklostezky - kolo si u nás lze uschovat do naší stodoly, elektrokolo lze nabít za malý poplatek. 

17. Malá Skála - spousta aktivit, tam se dá strávit celý den. :-) K levnějšímu ubytování než přímo na Malé Skále -  autem cca 15 minut.

18. V našem ubytování si lze objednat spousty přídavných služeb- jako masáž rezonančním lehátkem, masáž obličeje Guasha,  a jiné další služby od našich partnerů.  Chystají se pravidelné akce u nás v naší jurtě, nebo si odpočinout o organizovaném  týdnu a nebo víkendu. Součástí našeho ubytování je i rukodělný obchod s bižuterií, a jinými drobnými předměty. 

19. Ideální pro skupinku až  9-12 lidí, kdy je k dispozici celý objekt našeho ubytování jen pro vás :-)

20. Votrubcův lom, kde si můžete najít nějaký ten zajímavý kámen, nebo snad i POKLAD, vypadá to tam, jako by se zastavil čas. 

21. Jsme 25 km od Harrachova