en-Ekzém přímo atopický

10/02/2023

Ekzém

Od malička jsem měla atopický ekzém. Na rukách, na nohách, na hlavě, na očních víčkách.

Za poslední roky se ekzém smrkl na dvě místa - a to na ruce, a podpaždí.

Z mého pohledu ekzém v podpaždí jsem zase až tak neřešila - vlastně není vidět a omezení je jen v tom, že jsem nemohla nosit tílka, nebo šaty bez ramínek.

U rukou je to ale horší. Jsou pořád vidět. Nemohla jsem nic dělat - vadily mi i rukavice, tedy co se týče rukou je to velké - obrovské omezení všech možných aktivit.

Ekzém jsem řešila v mládí hodně. Jedná se vlastně o projev alergie. V psychosomatice to znamená, že tělo se brání, a vysílá takzvané "bomby" jako obranu svých hranic. Stav ohrožení.

Co jsem všechno během svého života vyzkoušela:

  • Kožní lékaře (několik)
  • Alergologii 
  • Regresní terapii - ta vyřešila opravdu hodně, ale ekzém ne
  • Kineziologii 
  • Psychosomatického lékaře - pana Hnízdila, který mi dal cenné rady, ale v té době mi nedávaly smyl
  • Čínskou medicínu - kterou jsem kvůli tomu studovala
  • Změnu stravy - hodně mění tělo, ale na ekzém to nezabralo
  • Bylinky
  • Dávkované vitamíny a minerály - trochu zlepšilo, ale jen na chvilku
  • Zkoušela jsem ekzém zmizet pomocí mysli, ale zjistila jsem, že jsem nic nevymyslela, teď vidím, že mysl to chce právě vypnout

Nefungovalo vlastně nic. V té době, kdy jsem nevěděla, co dělat, jsem si nechala od Zdeňky Horké - intuitivní malířky namalovat obrázek, s cílem, aby mi namalovala, jak mám ekzém vyléčit.  Vůbec mi to nedávalo smysl.

Obrázek byl následující:

Dále jsem oslovila Rosetku, moji kamarádku, která dělá úžasnou masáž rukou, a umí vidět věci, které normálně vidět nejsou. To, co viděla odpovídalo v mnohém obrázku, který mi namalovala Zdeňka.

Byla jsem v roce 2022 hodně zoufalá ze stavu svých rukou, dále mi často mi začaly natékat i oči, což mi nejen zkazilo dovolenou, a k vyvrcholení došlo na konci roku 2022 kdy mi oči natekly na celých 10 dní a to tak, že jsem je nemohla otevřít, a byly samý ekzém. Připadala jsem si regulérně jako ve vězení ve svém těle.

Při tomto stavu jsem nemohla opravdu dělat nic, jen ležet a mít zavřené oči. A tak jsem poslouchala audio knížky. V nějakém okamžiku, samozřejmě ne náhodou jsem klikla na video Sandry Pogodové, kde mluví o technice Ho oponopono a o odpuštění. A to, mi znělo jako úplný zázrak. Věděla jsem, že to, co říká mi pomůže. Ihned jsem začala tuto techniku praktikovat. Nemalou službu udělala i změna kosmetiky, kterou jsem se začala mazat.

Co se týče očí, do večera stejného dne byly v pořádku jakmile jsem začala praktikovat Ho oponopono. Co se týče rukou - tam jde všechno pomaleji, ale - za poslední 2 roky jsem neměla ruce v takovémto krásném stavu. Moje Sašenka mi sama řekla, že snad nemůžu čekat, že když mám ekzém celý život, že mi zmizí za týden. To bude ten nácvik trpělivosti a vytrvalosti... 😊 Čištění stále trvá a objevují se nové a nové nánosy usazených negativních emocí, kterých za poslední rok bylo až dost.

Posuďte sami - vlevo nahoře 2 měsíce zpět, dole měsíc zpět a vpravo včera:Dneska už vím, co znamenal obrázek od Zdeňky, a i vize od Rosetky. Je to technika Ho oponopono, je to odpuštění, je to vyčištění sama sebe od nánosů stresu, negativních emocí a starých nepotřebných myšlenek. Zapadl mi poslední článek do mé mozaiky, kterou jsem skládala posledních 15 let z mých milovaných knih. Ekzém mě upoutal do vězení, abych s jeho pomocí mohla rozbít mříže a začít zase žít, nechat za sebou všechno co už nepotřebuji. Snažila jsem se o to celé roky, ale až Sandra mě nechtěně nakopla, a já jí za to moc děkuji. 

Ho oponopono praktikuji od té doby pořád. A mění se nejen moje ruce. Kdo by jste chtěl praktikovat se mnou a změnit něco ve svém životě k lepšímu, bude mi ctí, když se přidáte.  

S díky Zdeňce a Rosetce, které mi byly nápomocny, bez kterých bych neměla tu správnou informaci. Obě mi daly pocit, že řeším jakousi hádanku, a daly mi indicie, bez kterých bych jí nerozluštila. 

Martina